صفحه شخصی حسین‌علی واعظی‌پور   
 
نام و نام خانوادگی: حسین‌علی واعظی‌پور
استان: البرز - شهرستان: کرج
رشته: دکتری عمران
شغل:  فعال زیست محیطی
تاریخ عضویت:  1394/04/26
 روزنوشت ها    
 

  پایداری و توسعه‌ی پایدار بخش محیط زیست

8

دو مفهوم «پایداری» و «توسعه‌ی پایدار» لزوماً یکسان نیستند. «پایداری» به توانایی درازمدت برای پی‌گیری فعالیت در زمینه‌ای خاص یا بهره‌گیری از منابع طبیعی اشاره دارد. در برابر، «توسعه‌ی پایدار» نشان‌دهنده‌ی یک هدف گسترده‌تر اجتماعی از چگونگی پیشرفت اقتصادی و اجتماعی است ... ادامه»

شنبه 18 اسفند 1397 ساعت 15:33 ، نظر بدهید

 تالاب: کارخانه‌ی طبیعت بخش محیط زیست

10

تالاب‌ها را به‌مثابه‌ی کارخانه هایی بدانیم که با کوچک‌ترین هزینه، بیش‌ترین سود را به ما می‌رسانند. دومِ فوریه هر سال به‌عنوان روز جهانی تالاب نام‌گذاری شده است، تا یادمان باشد که تالاب‌ها از مهم‌ترین اکوسیستم‌های زمین است که باید پاس داشته شوند ... ادامه»

چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 11:07 ، نظر بدهید

 دیپلماسی آب را جایگزین ناامید کردن مردم کنیم بخش محیط زیست

10

ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از دریاچه‌ی هامون گفته‌اند که تالاب هامون را باید فراموش کرد، چرا که دیگر احیا نخواهد شد و مردم منطقه که به پیشه‌های صیادی و دامپروری مشغول هستند، می‌باید شغل‌های دیگری بیابند. پرسش این است که ایشان از تالاب هامون چه می‌دانند؟ ... ادامه»

سه شنبه 22 آبان 1397 ساعت 16:50 ، نظر بدهید

 بهره‌گیریِ عاقلانه‌ی ما از تالاب‌ها چه‌قدر بوده است؟ بخش محیط زیست

6

کنوانسیون تالاب‌ها، که کنوانسیون رامسر نامیده می‌شود، معاهده‌ای بین‌دولتی است که چارچوبی برای اقدام ملی و همکاری بین‌المللی برای حفاظت و بهره‌گیری عاقلانه از تالاب‌ها و منابع آن‌ها را فراهم می‌کند. این کنوانسیون در سال ۱۹۷۱ در شهر رامسر تصویب شد ... ادامه»

شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 15:49 ، نظر بدهید

 سیستان، آب، تاریخ بخش محیط زیست

9

تاریخ سیستان همواره بر مدار گردش آب دستخوش تغییر بوده است. پس بحران آب با تاریخ سیستان عجین است. اما قطعاً مردمان این استان سازگاری با کم‌آبی و پرآبی را سرلوحه‌ی کارشان قرار داده‌اند، که توانسته‌اند این منطقه را در طول تاریخ حفظ کنند و از بحران‌های آن گذر کنند ... ادامه»

چهارشنبه 11 بهمن 1396 ساعت 12:27 ، نظر بدهید